KONYA YUNAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ A. BARBAROS TOPALOĞLU´NDAN TEOG MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ A. BARBAROS TOPALOĞLU´NDAN TEOG MESAJI

Değerli Yönetici ve Öğretmen Arkadaşlarım,

Öğrencilerimizin ortak sınavlara hazırlanmaları için epeyi zahmet çekip yoruldunuz. Gerek sınava girecek ilçemizdeki 346 öğrencimizi sınava hazırlamak için çalışmalarınız, gerekse sınavın sağlıklı, güvenli ve huzurlu bir ortamda geçmesi için elinizden gelen gayreti gösterdiğinizden dolayı şimdiden çok teşekkür ederim.

Sevgili Öğrenciler,

Sizi çok seviyor ve önemsiyoruz. Bütün gücümüz ve gayretimiz sizin iyi bir eğitim almanız içindir. Bu sınavlar bilgi temelinize dayalı olarak analiz, sentez, yorum yapma, zamanı iyi değerlendirme, dikkat ve yeterliliklerinizi birlikte ölçmeyi hedeflemektedir.

Başaracağınıza inanın. Sizlerden tüm soruları okuyup yorumlamanızı,verilen zamanı sonuna kadar kullanmanızı, bilginizi, potansiyelinizi yansıtmanızı istiyorum.

  Kaygılarınızı azaltın. Sınavda en aza indirilmiş kaygı ve stres en üst düzeyde başarılı olmanızı sağlar. Kendinizle ilgili olumsuz düşünmeyin. Bilginizden emin olun. Sınav başarısının "bilgi-yorum-analiz" değişkenlerinin kullanımı ile orantılı olduğunu unutmayın.

İlköğretime başladığınız günden bu yana öğrendikleriniz ve birikimleriniz ile her birinizin bu sınav sürecinden başarıyla çıkacağınıza olan inancımız tamdır.

Bu sınavlara hazırlanırken yaşadığınız bir takım sıkıntılar mutlaka olmuştur.
Sizler hedeflerinize ulaşmak için ortaya koyduğunuz çabanın, harcadığınız emeğin, gösterdiğiniz fedakârlıkların karşılığını almayı hak ediyorsunuz.

Unutmayınız ki, sonuç ne olursa olsun öğretmenleriniz ve velileriniz olarak bizler daima sizlerin yanında olacağız.

Sizinle övünüyor, gurur duyuyor ve geleceğimize güvenle bakıyoruz.

Hepinizi sevgiyle kucaklıyor başarılar diliyorum.

Sayın Veliler,

Sınav sürecinde, sizler de çocuklarınız kadar kaygı yaşamaktasınız. Kaygı aşırı derecede olmadığı sürece sorun yerine performansı yükselten bir duygudur.

Bu dönemde; çocuğunuzu iyi olduğu konularda cesaretlendirip olumlu özelliklerini vurgulamaksınız. Bu çocuğunuzun güven duygusunu pekiştirecek, "yapabileceğine" ve "başarabileceğine" ilişkin inanç oluşturmasında etkili olacaktır. Unutmayın; siz çocuğunuza güvenirseniz çocuğunuz da kendisine güvenecektir.

Başarının amacı mutlu ve güvenli bir insan olmaktır. Anne-babasının sevgisini hisseden çocuk psikolojik olarak rahatlayacaktır. Bu rahatlama ise onun başarısını artıracaktır.

Uzun bir süredir sınava hazırlanan öğrencilerimize ve onlara her türlü desteği veren, fedakârlık yapan sayın velilerimize saygılar sunar, ilçemizde yapılacak olan (TEOG) ortak sınavın başarılı, huzurlu ve güven içinde geçmesini temenni ederim.

Yeni Mahalle Hükümet Caddesi, No14 Hükümet Konağı Kat 1 Yunak/Konya - 0332 851 25 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.