KONYA YUNAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ömer Halis Demir Şiir Yarışması

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Yunak Halkının sanat, kültür ve edebiyata olan ilgisini arttırmayı, insanları sanatsal aktivitelere teşvik etmeyi, duygularını dile getirebilmelerine imkan tanıyabilmeyi,yeni eserler üretmeye özendirmeyi, Vatan,Millet,Bayrak ve Atatürk sevgisi kazandırmayı,  Cumhuriyet  bilincini ve  önemini kavratmayı, 15 Temmuz 2016 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti’nin milli iradesine yapılan saldırı ve darbe teşebbüsünün vatandaş gözüyle algılanmasını, darbe girişimi sonucu demokrasi adına şehit ve gazi olan vatandaşlarımızın destansı mücadelelerinin daha iyi anlaşılmasının sağlanmasını, vatandaşlardaki milli iradenin pekiştirilmesini ve vatandaşlara demokrasinin öneminin kavratılmasını, aziz milletin darbecileri bertaraf etmedeki milli duruşunun anlaşılmasını sağlamayı amaçlayan “15 TEMMUZ DEMOKRASİ ZAFERİ”temalı yarışmamız “Ömer Halis Demir Şiir Yarışması” yapılacaktır.  
Ömer Halis Demir Şiir Yarışması

ÖDÜLLER                                      : 

Birinci                          : Tam Altın

İkinci                            : Yarım Altın

Üçüncü                         : Çeyrek Altın 

Mansiyon(5kişi)          : 100 TL

21-10-2016

 

 

 

 

 

 

 

 

YARIŞMAYA KATILMA KOŞULLARI          :

1.Yarışmaya T.C. vatandaşı olan;

2. Seçici Kurul üyeleri ve bu üyelerin birinci ve ikinci derece akrabaları ile Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanları yarışmaya katılamazlar.

3. Yarışmaya gönderilen şiirler daha önce düzenlenen benzer yarışmalarda dereceye girmemiş, ödül kazanmamış ve telif haklarının satılmamış olması gereklidir. Şiirlerin bir başka yerde yayınlanmış veya bir başkasına ait olması durumunda yasal yükümlülükler katılımcıya ait olacaktır.

4.  Bir şair, yarışmaya 1 (bir)  şiirle katılabilir. 

5. Yarışmaya katılan şiirler beyaz çizgisiz A4 dosya kağıdına,elle ve mürekkepli kalemle okunaklı bir şekilde yazılacak, sayfaların arka yüzü kullanılmayacaktır.

YAPITIN TESLİMİ                              :

1. Yarışmacılar en geç 30 Aralık 2016 Cuma  günü saat 17.00’a kadar yapıtlarına ilişkin tüm materyallerini (detayları aşağıdadır) bir zarf içinde aşağıdaki adrese makbuz karşılığı (alındı belgesi) elden teslim eder.

2. Yarışmaya katılacak şiirler, en geç 30 Aralık 2016 Cuma günü saat 17.00’a kadar teslim edilmiş olmalıdır. Hangi nedenle olursa olsun belirtilen tarihten sonra gelecek yapıtlar yarışmaya katılamazlar. Ayrıca belirtilen adres dışında herhangi bir birim veya kuruma  verilmiş ve Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Yeni Mahalle Hükümet Caddesi No:14   adresine ulaştırılamamış yapıtlar “İdare” tarafından teslim alınmış sayılmaz.

3. Şair, şiirini kapalı bir ZARF içine koyacaktır.

4. Kapalı zarfın üzerinde, şairin adı soyadı ile YUNAK İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ “Ömer Halis Demir Şiir Yarışması” ifadesi bulunacaktır.

6.  Şairler, zarf içine:

a) Şairin adı soyadı, doğum yeri ve yılı, özgeçmişi, adresi, telefon numarasını içeren bir belgeyi,

b) Şairin bu Şartnamenin arkasında bulunan ve yarışma koşullarını aynen kabul ettiğini belirten, imzalı ve tarihli taahhütnameyi,

c) Yarışmaya katılacak şiiri koyarak Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edecektir. 

7. Şiirler teslimi ile ilgili Şartnameye uymayan yapıtlar, yarışma dışı bırakılacaktır. (Bu bilgilerin yer alması zorunludur.)

Yeni Mahalle Hükümet Caddesi, No14 Hükümet Konağı Kat 1 Yunak/Konya - 0332 851 25 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.