KONYA YUNAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YUNAK’TA ÖĞRENCİLER KARNELERİNİ ALDI

Yunak’ta Öğrenciler Karnelerini Aldı , Yarı Yıl Tatili Başladı.28 Eylül 2015 tarihinde başlayan okullar bugün yarıyıl tatiline başlıyor.Ülke genelinde yaşanan karne heyecanı ilçemizdeki öğrenci ve velileri de sardı.Yunak’ta Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde öğrenim gören yaklaşık 4 bin 767 öğrenci karne alarak yarı yıl tatiline girdi.2015 – 2016 Eğitim öğretim yılı ilk yarısının sona ermesi ile birlikte karnelerini alan Öğrenciler Tatil hesapları yapmaya başladılar. Yunak genelinde yaklaşık 4 bin 767 öğrenci ile 60’ı idareci, 400 öğretmen de öğrencilerle birlikte tatile girecek.22 Ocak Cuma günü başlayan karne tatili 8 Şubat’a kadar devam edecek.Okullar 8 Şubat 2016 Pazartesi günü eğitim öğretime kaldığı yerden devam edecek. Okullarda son dersin bitiminin ardından sınıf öğretmenleri tarafından öğrencilerin karneleri dağıtıldı. Büyük bir sevinçle Karnelerini alan öğrenciler tatil için evlerinin yolunu tuttular. Karnelerini alan öğrencilere öğretmenleri 15 günlük tatilde bol bol kitap okumalarını tavsiye etti ve hayırlı tatiller dilediler.Karne sevinci Öğrencilerin yanı sıra Aileleri de mutlu etti. Öğrenci velileri Çocuklarının aldığı karne ve belgeleri Sosyal medya aracılığıyla dostlarıyla paylaştılar.
YUNAK’TA ÖĞRENCİLER KARNELERİNİ ALDI

                                               KARNELERİNİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SERKAN AY VERDİ

YUNAK İMKB Yatılı Bölge Ortaokulunda gerçekleşen karne dağıtım programına Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Serkan AY ‘da katıldı. AY konuşmasında şu ifadelere yer verdi.
‘’Sevgili Öğrenciler, Değerli Veliler,Kıymetli Meslektaşlarım 2015-2016 eğitim öğretim yılı 1. yarıyıl döneminin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bu süre içerisinde göstermiş olduğunuz üstün gayret ve çalışmalarınızdan dolayı herbirinizi en içten duygularımla kutluyorum.
Sevgili Öğrenciler, 22 Ocak Cuma günü Eğitim-Öğretim yılının ilk yarısını tamamlayarak sizlerle birlikte karne heyecanını yaşadığımız bu günde, notlarınız ne olursa olsun umudunuzu, cesaretinizi, inancınızı ve kendinize olan güveninizi diri tutarak iyi bir tatil geçirmenizi diliyorum.
Değerli Anne Babalar, Çocuklarımızın sağlıklı, huzurlu, başarılı ve ayakları yere sağlam basan bireyler olarak yetişmelerinde hiç şüphe yok ki sizlerin emekleri yadsınamaz. Karnenin bir amaç değil araç olduğunu unutmayın Hiçbir başarı evlatlarımızdan daha önemli değildir lütfen karne sonuçlarına göre çocuklarınızın özgüvenlerini olumsuz yönde etkileyecek yaklaşımlardan uzak durmanızı rica ediyorum Karne notları nasıl olursa olsun,çocuklarımıza güvenmeli,onları cesaretlendirmeli, eksikliklerini tamamlamaları için gereken katkıyı hep beraber sağlamalıyız Bu vesileyle çocuklarınızla birlikte eksikleri gidererek sağlıklı, huzurlu ve verimli bir tatil süreci geçirmenizi ümit ediyorum.
Kıymetli Meslektaşlarım, Bütün bir eğitim öğretim dönemi boyunca öğrencilerimizi ilgi ve yetenekleri doğrultusunda en iyi şekilde yetiştirmek; sağlıklı, mutlu ve kendini gerçekleştirmiş bireyler olarak geleceğe hazırlamak amacıyla öğrencilerimize ve ailelerine gösterdiğiniz destek, emek ve üstün gayretleriniz için her birinize teşekkürlerimi sunuyor; çalışmalarınızın hayırlara vesile olmasını, gelecek başarılara ışık tutmasını diliyor, gösterdiğiniz özveriden dolayı hepinize tek tek teşekkür ediyorum ‘dedi.

28-01-201628-01-201628-01-201628-01-201628-01-201628-01-2016

Yeni Mahalle Hükümet Caddesi, No14 Hükümet Konağı Kat 1 Yunak/Konya - 0332 851 25 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.