KONYA YUNAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YUNAK'TA 2 OKULDAN KERMES

Yunak ilçesinde geliri okul ihtiyaçları ve Filistin'e bağışlanmak üzere yöresel yemeklerin satışa sunulduğu  iki etkinlik düzenlendi.
YUNAK'TA 2 OKULDAN KERMES

YUNAK'TA 2 OKULDAN KERMES 

 

Yunak ilçesinde geliri okul ihtiyaçları ve Filistin'e bağışlanmak üzere yöresel yemeklerin satışa sunulduğu  iki etkinlik düzenlendi.

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonuyla, Yunak Orhan Erdem İmam Hatip Ortaokulunuzu ile Turgut Ortaokulu öğrenci ve öğretmenlerince okul ihtiyaçları ile Filistin ve Gazze yararına kermes düzenledi.

Etkinlikler, Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı ve ardından dualar edildi. Daha sonra öğrencilerin evlerinde hazırladığı yöresel ürünler, el işleri, yiyecek ve içecekler satışa sunuldu. Yoğun katılımın olduğu etkinliklerden elde edilen gelirlerin bir kısmı okul ihtiyaçlarına ayrılırken, bir kısmı da Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla Filistin'e ulaştırılacak.

Kermeslerin okullara ve Filistin'e destek amacıyla düzenlendiğini belirten Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, "Hem Filistinli kardeşlerimize yardım etmek, hem de okulların bazı ihtiyaçları için kermes düzenledik. Elde edilen yardımları Türkiye Diyanet Vakfı vasıtasıyla Filistinli kardeşlerimize ulaştıracağız. Biz mü'miniz, Müslümanız ve Müslüman kardeşlerimize yardım etmek zorundayız. Kimisi güç ve kuvvetiyle yardım edebilir, kimisi diliyle, duayla yardım edebilir, kimisi de maddi ve manevi olarak yardımlarını gönderebilir. Okulkarımızın öğretmen ve öğrencileri de böyle bir hazırlık yapmışlar. Emeği geçen ve yardımca bulunan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Kermesler, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, kurum amirleri, öğretmenler ve vatandaşlarca ziyaret edildi.

Yeni Mahalle Hükümet Caddesi, No20/201 Hükümet Konağı Kat 1 Yunak/Konya - 0332 851 25 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.